Aktualności

Aktualności

Dlaczego warto zainwestować w SmartHome?

Dlaczego warto zainwestować w SmartHome?

Systemu typu SmartHome stają się coraz bardziej popularne. Powiązać to możemy z trzema podstawowymi czynnikami. Po pierwsze, jest to moda na ekologię. Prawidłowo zaprojektowane i wdrożone systemy automatyki domowej, pozwalają statystycznie ograniczyć zużycie energii elektrycznej o około 30%. Po drugie, rośnie świadomość technologiczna społeczeństwa. Mówiąc krótko – chcemy mieć możliwość sterowania większa ilością urządzeń z jednego miejsca (np. przy użyciu smartfona) niż to było kiedyś. Po trzecie, systemy te są coraz tańsze. Tańsze są same urządzenia, a przez pojawienie się systemów bezprzewodowych i mieszanych, często odpada też koszt okablowania.

Podstawowe funkcje tego typu systemów to na dzień dzisiejszy:

- sterowanie ogrzewaniem, wentylacją i klimatyzacją;

- sterowanie oświetleniem;

- sterowanie multimediami;

- alarm i monitoring;

- sterowanie roletami, oknami, żaluzjami, itp.;

Przystępna logika systemów SmartHome umożliwia dostosowanie programu do indywidualnych potrzeb klienta. Zarządzanie domem z poziomu tabletu czy smatfonu przy pomocy wizualizacji jest na tyle przystępne, że nie stanowi problemu nawet dla mało zaawansowanych użytkowników.

Dodatkowo możliwość stosowania systemów opartych na technologii radiowej pozwala, przy okazji remontu, wyposażyć w sterowanie nawet starsze budynki. Jest to jedna z nowinek technologicznych, która potrafi znacząco podnieść komfort użytkowania domu, a zwrot inwestycji z oszczędności jest stosunkowo szybki.

Jeśli chcesz znaleźć rozwiązanie dla siebie – skontaktuj się z nami.